adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul32

18.09.10 h17.00 stad otelul-galati
LIGA1 ETAPA8
OTELUL GALATI-UNIREA URZICENI 4-1
examen deosebit de greu pentru tineriifotbalisti ialomiteni la deplasarea de la galati,acolo unde intalneau o echipa aflata pe val si care era intre fruntasele campionatului,si jucau un fotbal frumos apreciat de toata lumea din fotbalul romanesc.otelul se temea si ea insa de aceasta echipa necunoscuta a unirii care reusise cu o etapa in urma sa produca bomba campionatului de pana atunci.gazdele iau meciul in serios si pun sub asediu poarta lui belgradean.defensiva ialomiteana cedeaza si viglianti gaseste golul cu un sut perfect din afara careului la coltul lung.avea sa vina si minutul23 cand la un duel rapa-rusescu,ultimul este faultat in careu si obtine un penalty transformat de todoran care aduce egalarea.cei prezenti erau uluiti si vedeau deja un joc foarte echilibrat cu o echipa ialomiteana capabila de si mai mult,mai ales ca gazdele din minutul37 raman in inferioritate numerica dupa ce iorga vede rosul la un fault dur asupra lui muzacu.astfel unirea intra la pauza in avantaj cu un om in plus si cu un rezultat de egalitate.dupa pauza unirea cauta sa tina de rezultatdar experienta mica a celor de la urziceni avea sa-si spuna cuvantul deoarece giurgiu in minutul60 prinde un sut bun din careu si duce otelul in avantaj.e momentul in care unirea cade psihic si otelul domina autoritar avand alte ocazii,viglianti cu capul mingea loveste bara,paraschiv il ia la tinta pe belgradean.in minutul70 se face 3-1,viglianti trimitand cu capul din fata portii.gol de generic in minutul90 cand portarul oaspete este prins iesit din poarta si de la 45metrii giurgiu marca golul etapei.atfel ca dupa doua succese consecutive, oaspetii primesc o lectie de fotbal de la otelul,iar pentru unirea urma o alta partida foarte grea in etapa viitoare.
UNIREA:balgradean,musat,maftei,epaminonda,tosca,semedo,paduretu,muzac,todoran,rusescu,baftoi. rezerve:arm.karamyan,vaduva,sarbu,lupu,pazon,bara.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com