adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul28

23.08.10 h20.00 stad tineretului-brasov
LIGA1 ETAPA5
FC BRASOV-UNIREA URZICENI 1-1
fara sa acumuleze nici o victorie pana acum in campionat,unirea se deplasa la brasov pe un teren unde cu greu se obtin puncte,in fata unui adversar incomod care nu se da batut niciodata mai ales pe teren propiul.fara antrenorul levy care si-a dat demisia si a plecat,pe banca unirii avea sa stea eugen nae.inceput curajos pentru unirea care avea sa deschida scorul la chiar prima faza de poarta in minutul2 prin bilasco.in minutul12 vine si egalarea,cristi ionescu bate o lovitura libera si mingea ajunge la hadnagy care trimite cu capul si marcheaza pentru 1-1.unirea replica curajos si in minutul16 brandanaseaza perfect o minge pentru onofras dar acesta nu reuseste sa nimereasca poarta.apoi brasovul trece la conducerea jocului avand o sumedenie de ocazii,dar grigore este de neinvins.jocul avea sa curga si dupa pauza in aceleasi coordonate.la o contra periculoasa in minutul54 dinu todoran intarzie sa suteze la poarta si este deposedat in ultima instanta de rusu care ai sufla balonul de la picior.unirea a cautat sa tina jocul departe de propia poarta si pana la urma in mare masura a si reusit,iar la final a trebuit sa se multumeasca cu un rezulta de egalitate.
UNIREA:grigore,p.marin,mehmedovici,galamaz,brandan,paduretu,d.todoran,frunza,bordeanu,onofras,bilasco,

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com