adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul34

27.09.10 h20.00 stad tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA9
UNIREA URZICENI-DINAMO BUCURESTI 1-0
sifonati rau dupa deplasarea de la galati si dupa un succes scontat in cupa romanei,cei din urziceni urmau sa primeasca acasa pe dinamo,o echipa care cauta de mult timp razbunarea pentru cele doua titluri pierdute in urma unor jocuri cu unirea.fara multe din vedetele de anul trecut si lasata in voia sortii de patron,unirea mai reuseste sa faca o victima dupa ce nu cu mult timp in urma cadea si steaua.dinamo a jucat mai mult cu gandul la aparare,stiind ca este una foarte vulnerabila,si a uitat sa mai si atace.cu vechile piese din anii trecuti la timona,maftei,rusescu si semedo,unirea avea sa faca un joc tactic foarte bun de aparare si sa replice foarte taios pe contraatac.prima faza mai periculoasa pentru unirea avea sa aduca si golul partidei.garat va comite un hent in careu si penalty-iul este transformat cu siguranta de rusescu care face 1-0 in minutul35.la pauza andone tuna si fulgera in vestiar,iar dinamo forteaza golul egalizator,n'doye si rubio au doua bune ocaziidar sansa surade ialomitenilor.din minutul71 garat vede cartonasul rosu si lasa pe oaspeti in 10jucatori facilitand si mai mult misiunea gazdelor in obtinerea victoriei.in minutul85 rusescu prinde un sut bun dar transversala avea sa se opuna desprinderii.cernea are si el un reflex bun in minutul 88 cand se opune egalarii la o faza a lui alexe,si scoate un gol ca si facut de pe linia portii.timpul se va scurge incet dar sigur spre o noua victorie a gazdelor care reusesc sa faca un alt joc bun si un rezultat mare in fata echipelor cu pretentii la titlu de campioana.
UNIREA:cernea,musat,mehmedovici,maftei,epaminonda,tosca,paduretu,todoran,goge,semedo,rusescu. rezerve:balgradean,d.lupu,muzac,vaduva,fl.matei,arm.karamyan,baftoi

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com