adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul29

29.08.10 h22.00 stad tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA6
UNIREA URZICENI-FC VASLUI 2-1
se anunta a fii un meci foarte greu in compania unui adversar dificil care anunta intentii serioase la campionat dar care dezamagea.in sfarsit avea sa vina si prima victorie pentru unirea in noua stagiune fotbalistica dupa un joc in care au tremurat serios pe final.acest meci insa avea sa coincida si cu ultima reprezentatie pe teren propiul a celor 6 jucatori care semnase deja cu steaua dar erau lasati sa mai dispute si acest joc.cei 6 erau:brandan,galamaz,apostol,bilasco,onofras si marinescu.unirea pune stapanire inca din start presand adversarul adversarul in propia jumatate de teren.vasluiul nu rezista acestei presiuni si in minutul24 cedeaza.maftei pune capul la o centrare perfecta venita din corner.dupa gol tot unirea e cea care insista mai mult si in minutul39 galamaz e faultat in careu.responsabilitatea penaltyului si-o asuma bordeanu care duce scorul la 2-0 spre bucuria bancii tehnice si a publicului prezent in tribune.in repriza secunda vasluiul iese la joc constienta ca nu mai are ce pierde si incepe sa domine jocul avand si cateva actiuni periculoase rezolvate de apararea ialomiteana si de portarul lor.jocul se indrepta usor spre o prima victorie ialomiteana,dar pouga patrunde in careu in minutul88 si e agatat de grigore obtinand un penalty.weslley reduce din handicap si vasluiul prinde curaj luand cu asalt poarta unirii in minutele de prelungiri.acelasi pouga scapa singur cu portarul grigore dar acesta are o interventie de exceptie pastrand victoria in baragan si aducand echipa moldava si pe patronul acesteia in prag de disperare.asadar unirea obtinea prima victorie in sezonul 2010/2011 si incepea sa spere ca vor venii vremuri mai bune si situatia clubului va revenii la normal,dar pe parcurs lucrurile se vor agrava si mai tare.
UNIREA:grigore,epaminonda,galamaz,mehmedovici,bordeanu,onofras,brandan,d.todoranmaftei,frunza,bilasco

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com