adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul25

07.08.10 h17.00 stad municipal-targul mures
LIGA1 ETAPA3
FCM TARGUL MURES-UNIREA URZICENI 1-0
zdruncinati serios dupa eliminarea din champions league si mai ales oboseala acumulata dupa deplasarea de la rusi,cu o situatie materiala grea,unirea urma sa joace un meci greu la tg mures pe terenul unei echipe nou promovate si dornica de afirmare la aparitia in liga1.fara managerul meme stoica care a demisionat,ialomitenii aveau sa piarda dupa 18jocuri in care nu cunoscuse gustul infrangerii in campionat mai precis de la jocul de la inceputul sezonului 2010 acasa cu cfr 0-1.jocul curgea in favoarea unirii inca din minutul5 brandan cauta poarta cu un sut de la 20metrii dar acesta trece putin pe langa.faza de gol autentic in minutul15 cand frunza nu reuseste singur fata in fata cu portarul gazdelor sa introduca mingea in poarta si trimite peste.unirea domina autoritar prima repriza si i-si mai creeaza cateva situatii prin brandan si onofras.dupa pauza oaspetii primesc lovitura sub centura de la fostul lor component.minutul52 dan matei reuseste golul victoriei la un corner bine batut de florin dan si matei pune capul perfect pentru golul de 1-0.nervii cedeaza si maftei vede rosul pentru un fault grosolan la casquero in minutul58.raportul de ocazii incepe sa se schimbe total in favoarea gazdelor dupa eliminarea lui maftei,cand dan roman,stanga si didi sunt la cativa centrimetrii de golul2.unirea nu mai are forta sa replice si astfel gazdele castiga la limita cu 1-0 si obtin primul succes in liga1,in timp ce unirea era la primul esec in liga1 in acest campionat,iar la orizont incepeau sa se vada nori negrii si mari.
UNIREA:arlauskis,epaminonda,galamaz,maftei,p.marin,frunza,marinescu,paduretu,brandan,onofras,bilasco.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com