adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA URZICENI-episodul 19

22.05.10 h16.30 stadionul emil alexandrescu-iasi
LIGA1 ETAPA34
POLITEHNICA IASI-UNIREA URZICENI 1-2
meci de vacanta pentru unirea care nu mai avea pentru ce sa mai lupte,in schimb iesenii aveau si ei slabe sanse sa evite retrogradarea si daca ar fii castigat acest meci deoarece depindeau de alte partide.nici nu se asezau bine in teren cele doua echipe ca e deja 1-0 pentru iasi.diarrasouba deschide scorul cu un sut plasat pe jos pe langa portarul ialomitean ramas fata in fata cu jucatorul advers.replica unirii vine in minutul 17 cand bilasco e aproape de egalare dar branet scoate golul de sub transversala.unirea preseaza si in minutul 19 acelasi bilasco nu cadreaza cum trebuie o minge ce trece milimetric pe langa poarta moldava.semedo are un plonjon spectaculos in minutul 40 dar fara efect pe tabela de marcaj care ramane neschimbata la pauza 1-0.in minutul 60 onofras gaseste calea spre gol si aduce egalarea si pe fondul caderii totale psihice a iesenilor care aflase rezultatele de la contracandidate.jocul curge in favoarea ialomitenilor care se desprind in minutul 80 cu golul liu rusescu.iasiul incheie astfel socotelile cu liga1 si dupa 6 ani retrogradeaza,iar unirea incheie cu o victorie si ultimul joc al campionatului,respectandu-si blazonul si reusind un retur excelent cu doar o singura infrangere si aceea in prima etapa din retur in fata noii campioane cfr.
UNIREA:grigore,bordeanu,galamaz,maftei,brandan,paraschiv,paduretu,marinescu,rusescu,bilasco

ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com