adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA URZICENI-episodul 9

28.03.10 h20.00 stadionul tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA 24
UNIREA URZICENI-DINAMO BUCURESTI 4-4
cel mai frumos meci vazut vreodata in tribunele stadionului din urziceni,asa aveau sa declare la unison cei prezenti la acest meci nebun cu rasturnari de scor si faze de mare spectacol.pe un teren plin cu apa,cele doua echipe au facut mai intai eforturi disperate de a sta in picioare si apoi sa joace fotbal.si avea sa fie un fotbal nebun cum rar sa vazut pe terenurile de fotbal.dupa 2 minute onofras deschide scorul la o indecizie a defensivei dinamoviste.trec doar cateva minute si se face 1-1,fernandez trimitand acasa dar tudor nu e pe aceisi directie cu mingea care se scurge in plasa.tot dinamo domina si cristea duce pe oaspeti in avantaj cu un sut traznet de la marginea careului.la faza urmatoare semedo imblanzeste mingea pe piept si o plaseaza in coltul portii readucand egalarea si toate aceste goluri aveau sa se inscrie in doar 11 minute.pana la pauza jocul se mai calmeaza si doar torje mai ia la tinta bara lui tudor.acelasi scenariu si dupa pauza cu torje autor care inscrie si duce iar pe dinamo in avantaj.tudor o comite si el faultand pe cristea in careu si e penalty.bate acelasi jucator faultat si e 2-4.unirea nu cedeaza si bilasco cauta contactul cu dolha reusind sa obtina si el unpenalty.acelasi jucator i-si asuma responsabilitatea si face 3-4.finalul e unul dramatic,si dupa ce unirea a primit gol de la steaua in ultimele secunde,iata ca norocul surade in baragan si bilasco aduce un 4-4 nesperat arucansd stadionul in aer.un joc frumos plin de suspans si cu un egal cat o victorie obtinut de ialomiteni,atunci cand nimeni nu se mai astepta la o asemenea minune.pacat insa de starea terenului imbibat serios de apa de la ploaia cazuta cu cateva ore inainte de startul jocului.
UNIREA:tudor,maftei,galamaz,b fernandez,brandan,ricardo,semedo,apostol,onofras,frunza,bilasco
rezerve:grigore,mehmedovici,paduret,rusescu,epaminonda,bordeanu,marinescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com