adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA URZICENI-episodul 15

02.05.10 h18.30 stadionul tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA 30
UNIREA URZICENI-FC BRASOV 1-0
se anunta a fii un joc foarte dificil pentru unirea cu un adversar incomod,dar erau foarte importante cele 3 puncte puse in joc.cu un tonus excelent capatat in urma succesului zdrobitor obtinut cu craiova,unirea incepe tare si aceasta partida si doar nesansa a facut ca tabela sa nu sufere modificari pana la pauza.cea mai mare ocazie apare in minutul29 la un corner de pe dreapta cand minca gafeaza,galamaz trimite cu capul din careul mic dar balonul loveste transversala.brasovul are si el o semiocazie la poarta unirii in minutul45 dar brandan este mai iute decat cristescu si ai sufla acestuia o centrare buna.echilibru se rupe in minutul53 cand onofras e tavalit serios de cristescu care vede direct cartonasul rosu.faza fierbinte si in minutul 60 cand semedo trece in viteza prin apararea brasoveana si se indreapta singur spre poarta lui minca.ezequias nu are decat varianta faultului si vede si el rosu.astfel unirea va juca 11 contra 9 cu brasovul 30 minute,dar scorul era tot 0-0.
apar ocaziile la poarta oaspete dar minca face minuni.vine si golul mult asteptat de toti spectatorii,in minutul 80 cand rusescu reaprinde sperantele ialomitenilor pentru un nou titlu de campioni.o victorie foarte importanta pentru unirea,dar obtinuta dupa ce brasovul a ramas in 9 jucatori,mai ales ca oaspetii ua reprosat vehement maniera de arbitraj.
UNIREA:arlauskis,brandan,galamaz,epaminonda,maftei,paduretu,paraschiv,rusescu,frunza,onofras,semedo

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com