adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA URZICENI-episodul14

25.04.10 h17.00 stadionul municipal-drobeta turnul severin
LIGA1 ETAPA29
UNIVERSITATEA CRAIOVA-UNIREA URZICENI 1-4
desfasurat pe un stadion plin ochi dar la turnul severin la lumina zilei,unirea avea sa dea o lectie de fotbal mai tinerilor si ambitiosilor jucatori craioveni.ialomitenii mergeau la acest joc din postura de campioni si cu dorinta de a castiga mai ales ca distanta intre ea si cfr era una care putea fii remontata.prima repriza destul de echilibrata cu un gol marcat de unirea prin bilasco inca din minutul8.maftei bate bine o lovitura libera,mingea sare cu noroc la apostol care o pune pe capul lui bilasco si face golul de 0-1.prin minutul 16 piturca cel mic dribleaja ca pe jaloane apararea unirii si de la 11 metrii fritulescu nu reuseste sa-l bata pe portarul ialomitean.bilasco are sansa sa recidiveze pe tabela de marcaj,dar e blocat cand sa suteje la poarta la o faza in minutul20.pana la pauza nu se mai petrece mai nimic si unirea intra in avantaj cu un singur gol.oltenii forteaza egalarea impinsi de la spate de vulcanicul public si uita de aparare,astfel ca in minutul 70 semedo trece in viteja de un aparator oltean,centreaza la rusescu in careu,iar acesta venit din spate introduce mingea in poarta.craiova da semne de revenire in minutul75 cand gangioveanul i-l face spectator pe grigore cu o lovitura libera direct la vinclu.semedo face ce vrea cu defensiva visatoare a oltenilor,si i-l mai serveste odata pe rusescu care intoarce la paduretu si acesta trimite plasat din afara careului pentru un 1-3.spectacol total facut de acelasi vitezist semedo care lobeaza mingea peste portarul oltean si cu toata poarta goala in fata duce scorul la un neverosimil 1-4.victorie clara a unirii cu un semedo in zii de gratie.
UNIREA:grigore,maftei,galamaz,mehmedovici,bordeanul,marinescu,apostol,paraschiv,frunza,onofras,bilasco

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com