adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA URZICENI-episodul16

06.05.10 h19.30 stadionul tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA 31
UNIREA URZICENI-INTERNATIONAL CURTEA ARGES 1-0
a urmat un nou joc pe teren propiul pt unirea care era condamnata sa castige mai ales ca liderul cfr se impiedica acasa cu vaslui 1-1.astfel o victorie in acest joc ar fii apropiat unirea la doar un punct de locul1.avea sa fie un meci mult mai echilibrat fata de ce se asteptau cei prezenti in tribune,cu o echipa argeseana incomoda si bine postata in defensiva.ocazii putine,dar cea mai clara e a lui onofras care scapa singur cu portarul advers,dar intrat in unghi trage in plasa laterala.cam atat de spus despre prima repriza.dupa pauza levy umbla la mecanismele echipei si apar in teren rusescu si semedo care schimba cu mult fata echipei.inspirata introducerea lui semedo care centreaza in fata portii si bilasco din 14 metrii bubuie o minge fara sperante pentru popa.o victorie mare care duce unirea pe locul2 la un punct in spatele liderului,si face ca finalul de campionat sa fie unul foarte incins.
UNIREA:arlauskis,brandan,maftei,galamaz,epaminonda,frunza,paduretu,paraschiv,marinescu,bilasco,onofras

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com