adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA URZICENI-episodul 13

16.04.10 H20.30 stadionul tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA28
UNIREA URZICENI-PANDURII TARGUL JIU 3-0
in sfarsit unirea avea sa reuseasca si prima victorie pe teren propiul in acel retur de campionat la capatul unui meci bun si spectaculos in care adversarul nu a avut nici o sansa in fata echipei din baragan,care a facut tot ce a vrut cu apararea oaspete.gazdele au sufocat din start pandurii,iar in minutul25 bilasco i-l pune la grea incercare pe mingote.avea sa fie faza care anunta golul lui apostol la o lovitura libera batuta inselator de acesta.marinescu face si el golul 2 la doar cateva secunde distanta,cand trimite perfect cu capul mingea in plasa portii.deaconul se face ca nu vede un penalty clar pentru unirea in repriza secunda,la o faza in care rusu i-l impiedica serios pe bilasco,dar tot rusu avea sa fie in prim plan si la golul trei,cand trimite mingea in propie poarta.victorie clara cu 3-0 fara dubii pentru unirea obtinuta in fata unui adversar foarte modest care nu sa vazut mai deloc in aceasta partida.
UNIREA:grigore,maftei,galamaz,b fernandez,bordeanu,marinescu,paraschiv,apostol,frunza,onofras,bilasco

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com