adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-episodul25

24.09.10 h17.00 stad orasenesc Buftea
LIGA3 SERIA2 ETAPA5
CS BUFTEA-UNIREA SLOBOZIA 3-5
Cu doar o saptamana in urma ialomitenii reuseau sa invinga pe Berceni,si pentru ei urma o noua deplasare dificila la Buftea in fata echipei gazda care era neinvinsa,si era pentru prima data cand cele doua echipe se intalneau in liga3.Diferenta avea sa fie una destul de mare mai ales ca Unirea pur si simplu a facut ce a vrut cu echipa ilfoveana,reusind sa rezolve meciul pana la pauza,conducand cu un linistitor 4-1.In partea secunda oaspetii au apasat pe pedala de acceleratie doar cand a fost nevoie mai ales ca gazdele incepeau sa se apropie periculos si sa puna in dificultate apararea slobozeana.Pentru Unirea au marcat in acest joc Soare,Rosu dar si V.Gheorghe care reusea un hatrick.Aceasta victorie duce pe galbeni pe locul2 pentru prima data de la inceputul campionatului,si pune Unirea in postura de candidata serioasa la lupta pentru promovare.O victorie lejera obtinuta la pas mai ales in prima repriza cand ialomitenii puteau avea un avantaj si mai mare.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com