adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010 UNIREA SLOBOZIA-episodul22

07.09.10 h16.30 stad municipal Slobozia
CUPA ROMANIEI-faza nationala turul5
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CONSTANTA 0-0/3-4penalty
Cel mai asteptat meci al sezonului pentru echipa municipala se juca la Slobozia in cadrul cupei Romaniei,unde echipa gazda forta intrarea in faza 1/16 de finala pentru a juca cu o echipa de liga1.Se anunta a fii un joc foarte greu pentru trupa din municipiu,deoarece acestia nu au castigat niciodata un joc cu constantenii de la aparitia acestora,atat in cele oficiale cat si cele amicale.De notat si faptul ca in editia trecuta de campionat slobozenii au pierdut ambele intalniri cu 1-2 si 0-1 dar si un amical in vara cu 4-5.Prudenta a fost cuvantul care a caracterizat prima repriza,deoarece ambele echipe parca s-au temut una de cealalta,ialomitenii au avut o defensiva fixa si aglomerata bine gandita de antrenor,si pe care constantenii s-au dovedit neputinciosi pentru a o depasii.La pauza am consemnat un 0-0,dupa o repriza saraca in ocazii de gol.Cam acelasi scenariu avea sa fie si in partea secunda cu un fotbal plictisitor pe alocuri si doar doua ocazii de ambele parti au mai facut publicul sa tresara.Si astfel dupa 90minute de joc scorul a ramas egal 0-0 trecandu-se la cele doua reprize de prelungiri care dupa aspectul lor nici nu ar mai fii trebuit jucate,pentru ca se vedea clar ca ambele echipe se gandeau la penalty-uri.Daca la Tunari ulciorul ialomitean a mers la apa,de data aceasta el s-a spart si Unirea nu a mai avut noroc pierzand cu 3-4 calificarea mult dorita in turul urmator.V Gheorghe si D Gheorghe au fost actorii negativi,ei fiind cei care au ratat penalty pentru slobozeni.Astfel cei circa 1200 de spectatori prezenti la meci au plecat acasa dezamagiti ca echipa lor nu reusea nici de aceasta data sa sparga ghinionul din jocurile cu constantenii.In tribuna oficiala oaspete de onoare a fost insusi patronul echipei,nimeni altul decat Gheorghe Hagi,omul care cu ceva ani in urma facea fericiti milioane de romani.La oaspeti au evoluat si fostii componenti ai slobozenilor,Hertu si Chitu.
Unirea:Dobre,Stan,Cristian,V Toma,Ciortescu,Soare,Cristea,Tudor,V.Gheorghe,Rosu,Anghel

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com