adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-episodul19

11.08.10 h17.30 stad comunal Tunari
CUPA ROMANIEI-faza nationala turul3
CS TUNARI-UNIREA SLOBOZIA 2-2/5-6pen
Dupa ce au trecut la pas de castigatoarea fazei judetene Ialomita a cupei Romaniei,Unirea avea sa primeasca ca adversar in faza urmatoare echipa ilfoveana Tunari pe care a intalnit-o si o va intalnii si in campionat.Avea sa fie o calificare obtinuta foarte greu si cu mari eforturi depuse de ialomiteni in fata unui adversar foarte dificil si bataios pentru fiecare minge mai ales pe teren propiul.Dupa 90 de minute de joc scorul era egal 2-2 cele doua goluri pentru slobozeni fiind marcate de omniprezentul V.Gheorghe.Oaspetii puteau chiar sa rezolve ecuatia calificarii in prelungiri,dar au ratat o ocazie imensa si astfel au fost nevoiti sa ajunga la loteria penalty-urilor.De notat insa si evolutia foarte buna a portarului ialomitean care a tinut in viata mult timp echipa slobozeana si a ghicit penalty-ul decisiv calificand echipa in turul urmator.Au marcat la penalty-uri:R.Soare,V.Toma,S.Stan,V.Gheorghe,D.Gheorghe,Avanu.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com