adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-episodul18

31.07.10 h17.00 stad comunal axintele
CUPA ROMANIEI-faza nationala tur2
VIITORUL AXINTELE-UNIREA SLOBOZIA 1-5
cu o echipa noua la care au aparut in lot multe noutati fata de sezonul trecut,echipa slobozeana pornea la un nou drum la care de aceasta data il vrea incununat cu o promovare in liga2.Galben-albastrii aveau sa-si faca debutul oficial in noul sezon in fata revelatiei fotbalului judetean echipa din Axintele care era castigatoarea cupei romaniei faza judeteana si care in turul1 elimina echipa fanion a judetului Calarasi,mult mai titrata Dunarea Calarasi.Unirea avea sa inceapa destul de timida acest joc fiind surprinsa de pofta de joc si presingul gazdelor.Dar experienta celor din municipiu sa vazut foarte clar cand dupa ce gazdele au ratat cateva ocazii bune,Avanu avea sa deschida scorul,iar Tudor si golgheterul V.Gheorghe au dus scorul la pauza la un 0-3.Axintele risca si incep la fel de tare si repriza2 dar bara transversala si cateva parade ale portarului slobozean aveau sa tina nemodificat scorul.Laudatul portar slobozean face la o degajare aiurea un cadou nesperat lui Grecea si Axintele reduce din handicap.Oaspetii nu se tem de acest gol,ba din contra ies iar la joc si mai taxeaza de 2ori echipa judeteana prin A.Cristea un gol frumos cu capul,si Avanu care avea sa inchida tabela.Calificare fara prea mari emotii in faza urmatoare si se vedea ca echipa slobozeana este pe un drum bun fata de finalul sezonului trecut.Ca noutati in lot apar:I.Balta,R.Oprea,S.Stan,V.Coman,D.Gheorghe,E.Cristian,F.Anghel si C.Stanciu.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com