adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-episodul24

17.09.10 h17.00 stad municipal Slobozia
LIGA3 SERIA2 ETAPA4
UNIREA SLOBOZIA-ACS BERCENI 3-1
Un alt adversar care a pus serioase probleme echipei din Baragan urma sa viziteze municipalul slobozean.Practic parea a fii un derby,deoarece se intalneau ocupantele locurilor 3 si 2 din editia trecuta.Ramasa fara jucatorii importanti de la cluburile din liga1 care au fost imprumutati sa joace la Berceni,oaspetii nu mai erau la fel de puternici si pareau a fii o echipa lejer de invins.Era si ocazia ca Unirea sa-si ia revansa pentru cele doua infrangeri suferite in fata ilfovenilor sezonul trecut 1-2 si 0-1.Galbenii trec repede la comanda jocului si fac ce vor cu defensiva oaspete in prima repriza,lucru dovedit si de Dragut la primul gol care s-a distrat cu fundasii adversi.Scorul este majorat la putine minute dupa,de Toma care inchidea si tabela la pauza conform cu ceea ce sa jucat si pe teren pana in acel moment.Dupa pauza gazdele nu mai forteaza lasand initiativa oaspetilor,si incercand sa reziste cat mai mult fara sa primeasca gol,si sa profite de spatiile lasate libere in jumatatea ilfovenilor.Chiar daca pana la urma oaspetii reduc din handicap,tot slobozenii sunt stapanii jocului,care par raniti in orgoliu de golul primit,si nu peste mult timp duc scorul la 3-1 prin reusita lui V.Gheorghe.Scorul putea lua proportii pe final daca D.Gheorghe si Avanu tratau mai serios ocaziile avute.Pe final de joc nervii s-au intins la maxim si ambele echipe au jucat fara un jucator,de la gazde Cristea fiind eliminat direct pentru comportament nesportiv.Final de joc si Unirea mai adauga inca 3puncte in clasament in fata unui adversar de care sa temut serios si in fata caruia avea de luat o revansa.
Unirea:Dobre,Lazar,V Toma,Cristian,Rosu,Dragut,Cristea,Soare,C Toma,V Gheorghe,Anghel au mai jucat:Avanu,D Gheorghe,Stan,Lupu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com