adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva-unirea urziceni-episodul39

01.11.10 h18.30 stadionul tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA13
UNIREA URZICENI-UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-2
umilita serios dupa deplasarea de la cfr si cu lotul decimat,unirea avea de infruntat o echipa care nici ea nu se regasea mai ales ca se afla sub bagheta lui piturca.craiova dezamagea acasa,dar in schimb avea evolutii foarte bune in deplasare.oltenii nu uitau ca in retur erau pur si simplu ingenunchiati chiar la ei acasa (tn.severin) cu un 1-4 de unirea care se lupta atunci pentru recastigarea campionatului.despre gazde nu sunt multe de spus deoarece la capitolul gol marcat in cele12 etape era o seceta foarte mare,doar 6goluri.cam putin tinand cont ca sezonul trecut au terminat cu al 2-lea atac al campionatului.gazdele au incercat sa rezolve repede meciul dar in minutul10 stanca e ocrotit de zeita fortuna pentru ca muzac are o executie mediocra si nu gaseste poarta din cativa metrii.todoran nu mai greseste tinta in minutul34 cand deschide scorul cu un vole frumos dar si cu ajutorul portarului oltean.centralul hategan vede un hent in careul ialomitean si da posibilitate craiovei sa revina pe tabela cu golul inscris de gorgatov din minutul50.in minutul60,in schimb,acelasi fluieras nu mai vede si penalty-ul de la arm.karamyan si lasa jocul sa curga spre uluirea celor aflati in tribuna.unirea incepe sa stapaneasca serios jocul si ocaziile curg la poarta oltenilor,astfel ca toti se intrebau cat va mai dura pana la marcarea golului2.dar golul avea sa cada in cealalta poarta la o faza in care dananae centreaza de pe dreapta si dina impinge balonul in poarta.urziceniul putea sa egaleze pe final in minutul88 cand ciuca se impiedica in minge dar semedo nu il poate invinge pe stanca.tot pe final fl.matei trimite un sut sanatos in minutul90+2 si stanca pastreaza punctele in tabara oltenilor.inca o infrangere grea pentru unirea care coboara si mai mult in zona periculoasa a clasamentului si zilele frumoasa in care lumea pleca fericita de fiecare data de la stadionul din urziceni,pareau demult apuse si speranta ca acestea sa revina sunt tot mai mici.
UNIREA:balgradean,blay,epaminonda,mehmedovici,musat,semedo,muzac,maftei,todoran,art.karamyan,goge. rezerve:sarbu,fl.matei,tosca,l.filip,baftoi,arm.karamyan,d.lupu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com