adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul41

13.11.2010 stadionul tineretului-urziceni
LIGA1 ETAPA15
UNIREA URZICENI-FC TIMISOARA 1-1
se anunta a fii un meci foarte greu pentru echipa ialomiteana deoarece intalnea una dintre formatiile cu pretentii la titlu si fiind inainte de acest joc singura echipa din romania care nu cunoscuse gustul infrangerii.unirea a reusit in doua editii la rand sa le sufle mai mereu obiectivul timisorenilor,in primul an titlu de campioana si in cel de-al doilea un loc2.avea sa fie un rezultat de egalitate care nu folosea la nimeni,deoarece timisoara chiar daca nu pierdea ramanea la distanta fata de liderul din galati,iar unirea nu putea sa salte dintre ultimele patru echipe din coada clasamentului.a fost o prima repriza foarte slaba,parca cele doua echipe temandu-se una de cealalta si jucand mai mult la mijlocul terenului.iar daca ma spunem ca si cei doi portari au cam somat,si ca doar pantilimon avea sa fie deranjat in minutul45 de rusescu cu primul sut pe poarta,avem in fata cam ceea ce sa intamplat in prima repriza.iar daca cele doua echipe nu au facut ceva sa iasa in evidenta,avea sa o faca centralul intalnirii care fluiera finalul primei reprize mai devreme cu 4minute.toata lumea ramane uluita de aceasta decizie si jucatorii se indreptau deja spre vestiare,cand la consultarea cu arbitrul de rezerva,centralul revine asupra deciziei si spre amuzamentul spectatorilor recheama echipele in teren.contra e nevoit sa mute ceva in jocul timisorean care scartaia serios fara vedeta zicu suspendat si deja cu sepsi accidentat.astfel ca acesta face o schimbare inspirata si il baga pe popovici care inscrie in minutul55 primul sau gol in liga1.unirea reactioneaza tardiv prin rusescu cu vre-o doua suturi de la distanta care ai dau ceva emotii lui pantilimon.jocul se parea ca va curge spre o victorie chinuita a timisoarei,dar todoran are o sclipire in minutul80 cand scapa de capcana jocului la ofsaid facuta de apararea oaspete,patrunde in careu si suteaza de la 10metrii perfect la coltul lung pentru un 1-1 just,mai ales dupa ceea ce sa jucat pe teren.ialomitenii reusesc sa scape neinvinsi si dupa aceasta partida,mai ales ca timisoara nu reusea sa o invinga pe unirea niciodata pana la acest joc.
UNIREA:cernea,musat,mehmedovici,maftei,blay,goge,todoran,muzac,filip,semedo,rusescu.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com