adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul40

08.11.10 h17.00 stadionul gloria-buzau
LIGA1 ETAPA14
VICTORIA BRANESTI-UNIREA URZICENI 4-1
la prima vedere parea o deplasare mai accesibila pentru unirea mai ales ca juca la buzau acolo unde echipa din branesti nu avea un public numeros si care sa puna presiune pe echipele oaspete.dar socoteala de acasa nu sa potrivit si cu cea din targul crangului,acolo unde ialomitenii aveau sa fie invinsi din nou la scor dupa umilintele gen galati si cfr,si se vedea faptul ca unirea sufera enorm si ca lotul actual nu poate face fata ligii1.o prima repriza au reusit si cei din urziceni sa faca ca acea socoteala de acasa planuita sa le si iasa.oaspetii incep bine jocul iar in minutul8 apare si prima situatie de gol cand todoran il intinde serios pe stoicescu care scoate in extremis golul ca si facut.acelasi todoran se dovedeste inspirat cu o pasa de geniu la semedo in minutul24,care avea sa si deschida scorul.cam atat pentru unirea care nu mai conteaza in joc si este supusa unei dominatii totale de branesteni.si cand toata lumea era cu ochii pe ceas pregatiti pentru a lua pauza,teo craciunescu este impresionat de caderea artistica a lui avram si acorda penalty.incepe o adevarata nebunie cu echipa ialomiteana protestand vehement la aceasta faza,din care maftei se alege cu un galben.in cele din urma in minutul 45+4 olariu avea sa transforme cu siguranta acel penalty si sa faca 1-1 pe tabela la pauza.gazdele ies decise de la cabine si in minutul48 avram a driblat un fundas ialomitean si suteaza tare dar mingea intalneste transversala.in minutul50 penalty clar pentru unirea la o faza in care marincau loveste cu pumnul pe mehmedovici in spate si cade brusc avand avand nevoie de urgenta de interventia medicilor.gazdele trec la timona jocului si in minutul72 simion inscrie in stanga portii lui balgradean cu un sut plasat din careu.dupa doar 2minute balgradean il agata in careu pe popa si acelasi olariu duce scorul la 3-1.unirea se prabuseste si nu mai reactioneaza la jocul branestiului si primeste si golul patru de la coman care marcheaza in minutul88 un gol frumos cu capul.si astfel avea sa se scrie si acest rezultat,care este insa unul pe nedrept daca tinem cont ca la scorul de 0-1 gazdele au primit cadou un penalty,iar la 1-1 urziceniul a avut un penalty plus o eliminare pentru jucatorul care a faultat.
UNIREA:balgradean,blay,epaminonda,mehmedovici,musat,semedo,maftei,muzac,todoran,fl.matei,rusescu, rezerve:sarbu,d.lupu,l.filip,tosca,vaduva,baftoi,bara

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com