adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

retrospectiva 2010-unirea urziceni-episodul42

22.10.10 h18.00 stadionul astra-ploiesti
LIGA1 ETAPA16
ASTRA PLOIESTI-UNIREA URZICENI 1-0
ultima deplasare din acest an pentru unirea avea insa sa fie si cea mai scurta deoarece se deplasau la doar cativa zeci de kilometrii la ploiesti,unde incercau sa scoata ceva puncte mai ales ca situatia nu era una deloc roza in clasament.si unirea a fost foarte aproape de a pleca cu un punct,dar tot un ialomitean avea sa ingenuncheze trupa din baragan.mihalcea pune perfect capul la o centrare si din 10 metrii i-l invinge pe cernea in minutul 90+1.o prima repriza foarte saraca in ocazii cu o defensiva bine pusa la punct a unirii,care nu a dat prea multe oportunitati ploiestenilor pentru a-si creea prea multe ocazii.nu au fost ocazii prea mari de gol in prima repriza pentru ca sa incheiat la egalitate 0-0,si ialomitenii pareau multumiti cu acest scor,in timp ce prahovenii aveau si ei mare nevoie de victorie pentru a se distanta de zona retrogradarii.astfel ca cele doua echipe lasa garda jos si ies mai decise de la vestiare incercand sa-si aplice una alteia lovitura de gratie.incep insa si precipitarile in fata portilor astfel ca actorii incep sa se intreaca in gafe care mai de care,si in executii haioase ca la nivelul campionatului judetean.poate ar fii de notat doua ocazii bune pentru unirea,cea din minutul52 cand sutul bun pe spatiul portii este scos in extremis de miron,iar in minutul83 fl.matei nu nimereste poarta ci doar pe acelasi miron,astfel ca acea mare ocazie avea sa se razbune in prelungiri cand mihalcea aduce bucuria in tabara gazdelor cu golul izbavitor.avea sa fie inca o partida slaba facuta de unirea,dar care cu putin noroc pe final putea chiar sa castige sau sa termine la egalitate.
UNIREA:cernea,epaminonda,mehmedovici,maftei,musat,muzac,goge,todoran,paduretu,semedo,rusescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com