adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-EPISODUL5

02.04.10 H16.00 stadionul comunal tunari
LIGA3 SERIA2 ETAPA22
CS TUNARI-UNIREA SLOBOZIA 1-3
dupa infrangerea grea din etapa trecuta in fata echipei viitorul constanta si cu sanse doar matematice la o eventuala promovare,pentru echipa din ialomita aceste etape incepeau sa nu mai aiba prea mare importanta decat pentru clasarea la final pe locul3,deoarece acesta avea sa fie obiectivul stabilit pentru acest sezon pana la final.oaspetii incep bine jocul de la tunari ca o echipa mare punand inca din start stapanire pe jumatatea cealalta de teren nelasand gazdelor nici o speranta.pana la pauza tabela de marcaj avea sa arate deja un confortabil 0-3.bineinteles ca nu putea sa lipseasca de pe lista marcatorilor si v.gheorghe cu doua reusite servit foarte bine de c.toma,care si el a reusit sa deschida scorul.sa vazut clar in prima repriza ca este o diferenta prea mare intre cele doua echipe si ca nu se pune problema echipei invingatoare.dupa pauza antrenorul rauta a introdus in teren si cativa juniori care nu prind prea des echipa,iar pentru unul dintre ei acest joc se putea lasa cu o accidentare destul de grava.aurel ilie avea sa fie lovit cu gheata in fata intentionat de adversar,fiind transportat de urgenta la spital.gazdele au reusit si ele golul de onoare dar care nu mai conta prea mult,ialomitenii reusind sa treaca peste socul pierderii in mare parte a promovarii si incercand sa lupte pana la capat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com