adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-EPISODUL7

16.04.10 H17.00 stadionul viscofil-popesti leordeni
LIGA3 SERIA2 ETAPA24
VISCOFIL POPESTI LEORDENI-UNIREA SLOBOZIA 3-0
joc modest facut de ialomiteni,practic cel mai slab joc de pana atunci in fata unui adversar incomod la aceea vreme in special pe teren propiul.slobozienii veneau dupa o remiza ghinionista acasa cu ianca si nu prea erau increzatori ca pot obtine cele 3puncte puse in joc.gazdele au condus ostilitatile inca din start si au deschis scorul prin minutul29 la o nesincronizare a fundasilor centrali.pana la pauza avea sa fie 2-0 dupa o prestatie modesta a slobozenilor in prima parte.dupa pauza tot cei din popesti duc scorul la un 3-0,un scor prea dur,de forfait,care nu reflecta pozitia din clasament ocupata de ialomiteni.sa cunoscut la acest joc si lipsa omului principal responsabil cu golurile,v.gheorghe care a fost nevoit sa-si ispaseasca o etapa de suspendare in urma cumulului de cartonase galbene.in urma acestui joc unirea simtea si mai tare din spate rasuflarea in ceafa a celor din domnesti si viscofil care ai amenintau si mai serios pozitia a treia in clasament,si doar peste 4 zile urma sa intalneasca acasa pe domnesti principala rivala la locul3.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com