adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-EPISODUL4

26.03.10 H15.00 stadionul municipal slobozia
LIGA3 SERIA2 ETAPA21
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CONSTANTA 1-2
era o zi frumoasa de primavara la slobozia in care se juca derby-ul seriei,iar unirea i-si intalnea practic principala rivala la promovare pe viitorul constanta echipa aflata sub patronatul regelui fotbalului romanesc gheorghe hagi.un joc inchis foarte mult precum doi sahisti care asteptau greseala adversarului.ocazii putine in prima repriza,doar v.gheorghe incercand cate ceva dar cu suturi de la distanta care nu au deranjat prea mult echipa constanteana.de la pauza unirea iese decisa sa transeze disputa in favoarea sa,si astfel v.gheorghe ridica tribunele in picioare cu o executie frumoasa din interiorul careului.slobozenii incep sa viseze frumos si poate ca aceasta melancolie avea sa fie cea care va face ca oaspetii sa profite si sa reuseasca sa puna stapanire pe joc.la o greseala a portarului slobozean,fostul unirist chitu nu iarta si aduce egalarea pentru constanteni cu o lovitura de cap,iar hertu a scapat printre fundasii ialomiteni si din 16metrii a plasat balonul cu latul in poarta gazdelor si astfel sa scris povestea inca unui sezon ratat pentru unirea slobozia care nu-i mai ramanea decat sa joace pentru clasarea pe locurile2-3.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com