sb.04.06.11 h17.30 stadion victoria-tandarei
CS VICTORIA TANDAREI-FC RAPID FETESTI 0-1(0-0)
TANDAREI-echipament-galben
FETESTI-echipament-alb cu visiniu

-LIVETEXT-
min.1 lovitura de incepere.
Min5 ocazie pt fetesteni.Lovitura libera lateral stanga 18m in brate la portar.Inceput echilibrat posesie fetesteana
min17 almaghe scapa spre poarta singur si e lovit cu piciorul in cap.Fundasul vede doar galben
min20 nicu scapa pe stanga si incearca un lob scos de portar de sub transversala
min26 dubla ocazie pt gazde dar calugaru intervine salvator,la doua suturi periculoase,la cel de-al doilea fiind nevoit sa boxeze mingea din fata unui adversar.
min 28 ghita din 7m singur cu portaru trage in el.
Min38 cimpoieru trage pe jos tare de la 25m mingea trece putin pe langa
pauza 0-0 cu ocazii mai multe de partea oaspetilor,care au dominat prima repriza.
Min61 0-1 gol ivan sut plasat din interiorul careului,dupa o respingere gresita a defensivei gazdelor,care nu au reusit sa degajeze mingea cum trebuie din careu.
min68 sut bun a lui nas putin pe langa poarta din afara careului
min71 centrare de pe stanga a lui nicu,dar din 6m cimpoieru trimite cu capul putin pe langa vinclu din dreapta
min 74 din cadere de la 8m lateral cu nr7 de la gazde trimite slab in brate la calugaru.
Min79 gol anulat pt fetesteni pe motiv de ofsaid
min81 lov libera 25m pt gazde batuta bine de nr17 dar calugaru scoate de langa bara
min90 mitu scapa pe extrema,patrunde si suteaza la poarta defectuos in loc sa paseze pe extrema unde se afla un coechipier singur nemarcat si in pozitie corecta.
min90+3 fluier final.Victorie meritata a oaspetilor,care au mai avut ocazii.Felicitari gazdelor pt fair play,si modul cum au sustinut echipa.
-MAI MULTE IMAGINI FOTO SI VIDEO SE GASESC PE PAGINA FACEBOOK.COM/FOTBALIALOMITA.BLOGSPOT.COM-
(articol de marian rad.04.06.11)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com