adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-episodul35

26.10.10 h14.00 stad electromagnetica-bucuresti
LIGA3 SERIA2 ETAPA14
RAPID2 BUCURESTI-UNIREA SLOBOZIA 3-0
Pauza fortata luata de echipa din Slobozia din cauza ca adversarul din runda13 sa retras,avea sa fie una cu ghinion deoarece fotbalistii ialomiteni au fost parca prea deconectati de la importanta acestui joc,dar mai ales si la adapostul punctelor avans luate de ei contra urmaritoarelor.Jocul a curs bine pana prin minutul30 cand apararea slobozeana avea sa fie ingenunchiata in doar 15minute camnd practic s-au marcat si cele 3goluri giulestene.va ramane insa un mister total ce sa intamplat oare cu defensiva slobozeana,care a cedat asa de usor la acele actiuni ale bucurestenilor.sa fie oare asa de puternic atacul visiniu?raspunsul sa zicem ca da,daca specificam ca cel care a marcat doua goluri este Dobroiul un jucator care activeaza cateodata si la echipa mare a Rapidului.Cu un 0-3 la pauza,Unirea este total resemnata si in partea secunda a cautat sa nu se faca de ras si sa mai incaseze si alte goluri.Gurile rele au pus acest esec pe seama refuzului ialomitenilor de a juca,ca mod de protest fata de conducere pentru situatia financiara a jucatorilor care erau neplatiti de cateva luni.Astfel acea diferenta fata de locul2 era acum doar o simpla amintire si Unirea ramanea pe locul1 in clasament datorita golaverajului.Acesta avea sa fie defapt si singurul esec al ialomitenilor suferit in aceasta toamna indiferent de meciurile jucate atat in cupa cat si in campionat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com