adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-EPISODUL15

28.05.10 h18.00 stadionul municipal slobozia
LIGA3 SERIA2 ETAPA32
UNIREA SLOBOZIA-CSM MEDGIDIA 3-2
o victorie asteptata de ceva timp de publicul ialomitean dar si aceasta obtinuta cu ceva emotii pe final.o prima repriza apartinand in intregime unirii care la pauza avea un avantaj de doua goluri prin reusitele lui nitor si a cristea.oaspetii forteaza si ei dupa pauza revenirea pe tabela si au cateva bune oportunitati,pana la urma reusind sa reduca din handicap si sa prinda curaj ca pot scoate mult mai mult de la acest joc.prepelita muta inspirat si arunca in teren pe tanase care nu are nevoie de prea multe atingeri de balon si urca scorul la 3-1.probabil multumiti cu rezultatul slobozenii cedeaza oaspetilor initiativa pe final iar acestia nu stau pe ganduri prea mult timp si trec la treaba reusind sa marcheze si golul2 schimband tabela la 3-2,dar pe aceiasi indecizie a apararii care era deja cu gandul la vestiare si la meciul urmator.pana la finaljocul a curs greu pentru unirea care a trebuit sa se intrebuinteze serios pentru a pastra cele 3 puncte ,care coraborate cu rezultatele obtinute de celelalte echipe puneau pe slobozeni in postura de favoriti la ocuparea locului3 la final de campionat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com