adrese de contact:fotbalialomita@yahoo.com si facebook.com/fotbalialomita

RETROSPECTIVA 2010-UNIREA SLOBOZIA-EPISODUL13

14.05.10 h18.00 stadionul municipal slobozia
LIGA3 SERIA2 ETAPA30
UNIREA SLOBOZIA-FARUL2 CONSTANTA 4-4
un meci frumos cu faze multe de poarta de o parte si de alta,fapt care a dus la un joc frumos cu multe ratari dar si 8goluri.daca atacul a mers foarte bine la ialomiteni,din pacate axul central dar si fundasii laterali au gresit din nou iar antrenorul prepelita si-a dat seama ca acolo va trebui sa lucreze si mai mult pe viitor.cei care au deschis primii scorul au fost chiar oaspetii care au profitat din plin de o aparare adormita a unirii.v gheorghe se trezeste si el la viata dupa o pauza de cateva etape in care nu mai marcase si reuseste sa egaleze fiind aclamat la scena deschisa pentru acest gol.acelasi jucator reuseste ca dupa 25minute unirea sa preia conducerea pe tabela si se parea ca jocul se va indrepta spre un succes ialomitean.din pacate punctul slab ialomitean este taxat din nou de oaspeti pana la pauza care restabilesc echilibru si pe tabela.toma risca si ia o actiune pe cont propiu oprindu-se doar la cativa metrii in fata portii constantene de unde a sutat cu sete readucand unirea in avantaj.cei de la farul revin in joc si avand in lot si cativa jucatori de la echipa mare reusesc iar egalarea ba chiar sa si preia conducerea.finalul este unul dominat de unirea in cautarea egalarii pe fondul unei automultumiri a faristilor care incercau sa tina de rezultat.cere care avea sa salveze onoarea ialomitenilor este popescu care egaleaza la 4-4 si putea devenii chiar eroul acestei partide daca in ultimele secunde din prelungiri era mai inspirat si nu rata o ocazie imensa.astfel unirea termina un joc in care apararea a gafat in mod inexplicabil si v gheorghe sa dovedit inca o data ca este un om de baza in agrenajul ialomitean.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Despre mine

Fotografia mea
ialomita, Romania
site dedicat fotbalului ialomitean la toate categoriile. adresa de email..fotbalialomita@yahoo.com